Hubneme s Matcha tea

Přidal: Václav Vytřísal v: Matcha - japonský zelený čaj Na: Pátek, září 22, 2017 Komentář: 0 zobrazeno: 1427
Hubneme s japonským zeleným čajem Matcha aneb bez pořádné dřiny to nepůjde.

Jestliže trpíte nadváhou nebo vás jen trápí přebytečná kila, máte na výběr dvě možnosti. Buďto omezíte svůj denní energetický Matcha teapříjem, a nebo se zaměřit na zvýšení energetického výdaje. A v tom vám právě může pomoci Japonský zelený čaj Matcha.

Podle mnoha vědeckých studií dokáže pouhý jediný šálek zeleného čaje matcha, přibližně čtyřikrát zefektivnit přirozenou termogenezi lidského těla. Termogeneze je schopnost lidského organismu spalovat kalorie.
 

Proč je vůbec matcha o tolik prospěšná, pro lidské tělo, než ostatní zelené čaje? Protože, na rozdíl od obyčejného zeleného čaje, se v případě matchy nápoj konzumuje včetně rozdrcených lístků. Do lidského organismu se díky tomu dostane přibližně desetinásobně více zdraví prospěšných látek než u obyčejného čaje.

Ale představa, že se budete od rána do večera přejídat, aby pak vaše tělo zachránil jediný šálek matcha čaje, je vyloučeno. Pokud to zhubnutím myslíte vážně, pak se určitě nevyhnete zdravému pohybu a přiměřenému životnímu stylu.

Za obvyklých okolností lidské tělo spaluje kalorie tempem mezi 8 až 10% celkového denního výdaje. Ale jestliže se do jídelníčku nebo pitného režimu přidá čaj matcha, zvýší se zmíněná procenta na 35 až 43%. Spalování kalorií tedy bude asi čtyřikrát účinnější s čajem matcha než bez něj. Matcha také slouží jako výborný zdroj energie, jenž má výrazný vliv na výdrž během fyzické aktivity. Další vědecké studie se zabývaly souvislostí mezi spalováním tuků a pitím matchy ihned po ukončení fyzické aktivity a výsledná zjištění ukázala, že šálek matchy vypitý ihned po dokončení cvičení dokáže samotné spalování tuků zvýšit až o 25%.

Ideální cestou pro shození přebytečných kil se ukazuje kombinace zapojení fyzické aktivity a popíjení matchy, klidně i vícekrát denně. Získá se tím mnohem víc energie pro samotnou fyzickou aktivitu a svému organismu pomůžete se spalováním kalorií. Ideální proto je, čajem matcha nahradit nápoje, které během dne pijeme.

Pijete zelený čaj matcha?? napište nám vaše zkušenosti s tímto čajovým zázrakem

Komentář

Zanechte svůj komentář

Chvilka na čaj - blog