Účinky ostatních druhů čajů na lidský organismus - Chvilka na čaj

Účinky ostatních druhů čajů na lidský organismus

Přidal: Václav Vytřísal v: Zdravotní účinky sypaných čajů Na: Pátek, březen 31, 2017 Hit: 2420
Čaj se stal již hodně dávno nejen nejrozšířenějším nápojem na celém světě, ale také významnou součástí životního stylu mnoha lidí a národů.


Účinky ostatních druhů čajů na lidský organismus

Čaj se stal již hodně dávno nejen nejrozšířenějším nápojem na celém světě, ale také významnou součástí životního stylu mnoha lidí a národů. Nejen, že nás dokáže osvěžit, dodat nám energii, zahnat žízeň, ale dokáže nás i takzvaně nakopnout, pokud cítíme, že nám ubývají síly na pravidelné každodenní povinnosti. Ale i v době nemoci často vítězí čaje jako nápoje, které nás zahřejí a dodají našemu organismu potřebné momentálně však chybějící prvky. 

Povzbuzující účinky kofeinu

Hlavní účinnou látkou obsaženou v čaji je kofein. Patří mezi organické látky, jichž je velká skupina, a ta je označována jako alkaloidy. Účinek alkaloidů v čajích je značný, na rozdíl od theobrominu a theofylinu, které jsou v čajích rovněž obsažené, avšak mají minimální účinky. Aby čaje obsahovaly vyšší procento kofeinu, provádí se například na japonských čajových plantážích zastiňování rostlin těsně před sklizní.

                                                                                                                 Objev theinu a kofeinu
white tea
Francouzský chemik Oudry byl tím, komu se kofein, látku obsaženou v čaji, podařilo poprvé izolovat. Stalo se tak v roce 1827, kdy však byla tato látky nazvána thein. Až o 11 let později se zjistilo, že thein se od kofeinu nikterak neliší. Na objevení kofeinu v kávě má zásluhy německý chemik Friedlieb Ferdinand Runge. I když thein a kofein prakticky jedno jsou, odlišná označení se často i nadále udržují. Možným důvodem je i to, že odlišnost povzbuzujících účinků těchto látek v kávě a v čaji jsou opravdu zjevné. Vždyť jen účinnost čaje má pomalejší nástup ale delší trvání, zatímco u kávy je tomu spíše naopak. Polyfenoly obsažené v čaji totiž regulují účinky kofeinu.

Co všechno kofein ovlivňuje

Nervová soustava a mozek celkově, jsou orgány v lidském těle, které účinek kofeinu pocítí vždy nejsilněji. Kofein příznivě ovlivňuje jak výkon celé nervové soustavy, tak činnost a tonus plic. Navíc dokáže úspěšně blokovat v lidském těle přirozeně nastávající procesy, které jsou zodpovědné za únavu organismu. Dále kofein zlepšuje náladu, podporuje rozumové funkce mozku, vylepšuje psychomotorickou koordinaci, zintenzivňuje prožívání a vnímání, zlepšuje reakční čas.

Pozor na konzumaci kofeinu ve větším množství

Kofein ve větším množství může způsobovat úzkost, také třes anebo podráždění nebo i další nepříjemné pocity. Kofein je však v čaji obsažen v malém množství, takže při požívání čaje v přiměřeném množství příznaky předávkování nehrozí. Kofeinem v čaji tak lidský organismus není ohrožen. V jednom šálku čaje je množství kofeinu proměnlivé. Je totiž závislé na tom, jaké čajové odrůdě dáváte přednost a také na tom, jak dlouho čaj louhujete a nebo jaké množství čaje k přípravě 1 šálku použijete. Kofein ve větším množství může ohrožovat organismus těhotných žen, osob s ischemickou chorobou srdeční a také lidí s vysokou hladinou cholesterolu. Zdravému člověku hrozí předávkování kofeinem až při konzumaci více než 5000 miligramů kofeinu. Toto množství představuje přibližně 55 vypitých šálků silného černého čaje, a to ještě v průběhu jednoho dne. To by ovšem zvládl asi málokdo!

Kofein jako nejvíce užívaná droga na světě

Nepřesáhne-li koncentrace kofeinu v nápoji 10%, nemusíme se obávat ani odvodnění organismu, přesto, že kofein je považován za diuretikum, i když mírné. Čaj běžné síly tedy můžeme bez obav využívat jako osvěžující lahodný nápoj pro celodenní průběžné pití. U člověka se běžně dostává do krevního oběhu přes 90% kofeinu, který je obsažen v čajovém nálevu. Po požití dosáhne v krevní plazmě maximální koncentrace cca po ¼ hodině až ¾ hodině. Vylučovat se začíná až po 3 nebo až 8 hodinách od požití. Stejně tak, jako je to i u jiné drogy, u alkoholu, liší se i u kofeinu intenzita účinků. Metabolizace je pochopitelně odlišná i tehdy, vypijete-li svůj šálek čaje na lačno anebo po jídle. A jsou tu ještě další faktory, které jeho metabolizaci ovlivňují. Fyzickou závislost pití čaje u člověka běžně nevyvolá, ale může se stát návykovým, ovšem jen do jisté míry. Mezi abstinenční příznaky v takovém případě patří hlavně pocit ospalosti, případně apatie. V těch horších případech mohou nastoupit bolesti hlavy anebo závratě. Takovéto příznaky ale překoná většina osob bez jakýchkoli následků.

Chvilka na čaj - blog