Květy levandule - 100g

B00014B

Nový produkt

Levandule má malé fialové květy, které se natrhají, roztřídí a poté usuší. Nálev ze sušených květů levandule je lehce nasládlý a silně aromatizovaný. Francouzští šéfkuchaři v provincii Provence ve Francii po mnoho staletí používali tuto bylinku ve své kuchyni. Levandule dodává pokrmům květinovou, lehce sladkou a elegantní chuť. Pupeny levandule obsahují esenciální olej, který dodává jejich nezapomenutelnou vůni i chuť. Esenciální olej z levandule má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti.

Tento produkt již není na skladě

133 Kčs DPH

-50%

265 Kč s DPH

Květy levandule obsahují vysoce efektivní esenciální olej s velmi sladkým podtextem. Esenciální oleje z levandule a mohou být použity v balzámech, masti, parfémech a kosmetice. Silice obsažené v levandule má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti.

Infuze z levandule napomáhá zklidnit bolest hlavy. Levandule je často používaná jako pomůcka pro klidný spánek a relaxaci: infuze květů přidaných do šálku vařící vody se doporučuje jako uklidňující a relaxační nápoj před spaním. Levandulový olej může napomáhat při léčbě akné.

Levandule je velmi aromatický čaj, můžete ho smíchat s jinými čaji, jako jsou třeba čínské černé čaje, zelené čaje nebo oolong čaje pro lepší chuť.
Země původu: Čína

Rok sklizně: 2018

Druh: květinový čaj

Hmotnost: 100 gramů

Příprava čaje:

1 - 2 gramy na 400 ml vody
Zalijte vodou o teplotě 90- 95 °C
Nechte louhovat asi 10 - 15 minut
Levandule se nedoporučuje konzumovat více než 5 gramů denně.

Chvilka na čaj - blog